אודות ימקא הבינלאומית ירושלים

ימקא הבינלאומית ירושלים הינו מרכז תרבות, ספורט וחינוך השוכן בלבה של ירושלים ומסונף לארגון ימקא (איגוד הצעירים הנוצרים) העולמי. המרכז פועל מתוך שאיפה לטיפוח אחווה וידידות בין בני כל הדתות , תוך דגש על היהדות, הנצרות והאסלאם, ומהווה נווה מדבר של רב תרבותיות ומרחב לדו - קיום לתושבי העיר.

במקום מתקיימים אירועי תרבות מגוונים אשר מהווים כר פורה למפגש תרבותי ובין לאומי. במסגרת מחלקת הילדים והנוער פועל הגן הדו-לשוני הראשון בארץ, אשר הוכרז בשנת 1933 כמועמד לפרס נובל לשלום. כמו כן מתקיימות במקום קייטנות ופעילויות מגוונות.

לחצו כאן לאתר הרשמי של מרכז ימקא

תמונת אווירה דקורטיבית

היסטוריה וערכים

לארגון ימקא העולמי היסטוריה ארוכה אשר תחילתה בשלהי המהפכה התעשייתית בלונדון של אמצע המאה ה-19, שם הוקם הסניף הראשון על ידי סר ג׳ורג׳ וויליאמס וקבוצת כמרים אוונגליסטים, מתוך מטרה לספק מענה לצרכים הנוגעים בגוף ובנפש בקרב הקהילה המקומית. הארגון צמח וסניפים רבים שלו הוקמו במדינות שונות, כך שהיום נחשבת ימקא לאחד הארגונים הגדולים בעולם, עם למעלה מ-3,000 סניפים הפזורים בעשרות מדינות ברחבי היבשות השונות.

לארגון מערכת ערכים אוניברסלית אשר בבסיסם עומדים ערכי שוויון, כבוד האדם, הכרה בחשיבות של רב תרבותיות, והשאיפה לקידום שלום בין הלאומים. ימקא מציעה את שירותיה ללא שום הבחנה בין דת, גזע ומין ושמה לה למטרה לגלם ערכים אלו בכל אחד מתחומי פעילותיה. ימקא רואה לנגד עיניה את רווחתו ומימושו העצמי של כל אדם באשר הוא, מתוך שאיפה לפתח קהילה שוחרת שלום, אשר בה הייחודיות של כל קבוצה מהווה חלק מכלל החברה.

הזמן עכשיו

המלון פתוח על פי הנחיות משרד הבריאות ומתווה ה"תו הירוק"!

רשאים להתארח רק בעלי תעודת חיסון (תו ירוק, שבוע לאחר החיסון השני) או תעודת מחלים.
ילדים מתחת לגיל 16 חייבים בהצגת בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד ההגעה.

  •  - חובה לעטות מסיכה במרחבים הציבוריים
  •  - יש לשמור על מרחק
  •  - נא להימנע מהתקהלות

אנו מאחלים לכם שהייה נעימה ומהנה